Сова /Files/images/Флаг.jpg

До історії виникнення шкільної символіки

У 1999 році міська рада (міський голова Стрельченко В.П.) запропонували школам міста створити свій герб, прапор та гімн. Вони рекомендували, щоб зображення, колір на шкільній символіці відображали індивідуальні риси учбового закладу, найбільш сильні його сторони.

У зв’язку з цим в СЗОШ № 2 ім. акад. А.Ф.Йоффе було оголошено конкурс на кращий проект герба, прапора та гімна. У ньому прийняли участь класні колективи, окремі учні та вчителі.

Конкурсною комісією в складі шкільної ради та адміністрації школи кращим було визнано проект герба учня 7-А класу Покопцева Дмитра. Комісія також внесла деякі поправки і доповнення.

Герб школи уособлює мудрість і захоплення науками, любов до рідного краю, його традицій та історії, здатність учнів до саморозвитку, самовдосконалення, виявлення творчих здібностей і талантів. Герб має круглу рамку у вигляді шестерні, що символізує шефський зв’язок з заводом “Поліграфмаш”, іншими промисловими підприємствами міста, майбутньою участю молоді у виробництві, розвитку народного господарства України.

У центрі – зображення мудрої сови в професорській шапочці. Своїми лапками вона спирається на підручники фізики, математики, англійської мови,підкреслюючи предмети, які поглиблено вивчаються в школі.

На спині сови одягнуто рюкзак, з якого виглядає ромашка (символ міста). Це свідчить про те, що учні школи люблять і вивчають свій рідний край, здійснюють походи та екскурсії, проводять туристичні змагання, займаються фізкультурою та спортом.

Кращим проектом прапора було визнано проект учнів десятих класів Голуба Івана та Крутухи Ольги. Прапор складається з двох рівновеликих полотнищ, - білого і рожевого. Довжина прапора 2м 60см, ширина – 80 см. Всередині прапору східна монада – символ єдності і боротьби протиріч, дня і ночі, добра і зла тощо. Цей символ підкреслює оптимістичне сприйняття навколишнього світу, віру молоді в своє майбутнє, можливість повністю реалізувати себе у дорослому самостійному житті.

Біла частина прапору уособлює духовну чистоту, справедливість, надію.

Рожева частина – юнацькі мрії, кохання, чистоту помислів.

Кращим текстом шкільного гімну було визнано текст учениці 11-А класу Ольги Гой. Музику до нього написали вчителі Пащенко М.Г. та Покопцев Є.С.

Гімн прославляє рідний роменський край і школу, у ньому звучить гордість за своїх випускників.

Шкільна символіка була прийнята на загальношкільній учнівській конференції 24.04.2000 р. Гімн вперше виконали на святі “Останнього дзвоника 25.05.2000 р.”

В 2001 році на слова М.Полуяна та музику В.Манька було написано “Гімн роменських гімназистів”, який вперше було виконано на святі “Посв’ята в гімназисти” 27.11.2002 р. учнями 5-А класу (кл.кер. Зінкевич Н.В.) та 5-Б класу (кл.кер. Жадько Н.М.) під керівництвом вчителя музики та співів Черкаської І.М.

Кiлькiсть переглядiв: 888

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.